Zbiórka publiczna “Ratujemy Pszczoły” – bo życie powinno być słodkie…

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, którym los pszczół nie jest obojętny, do pomocy w zbieraniu funduszy i udziału w naszej akcji. Ponieważ już 20 września 2019 roku rusza ogólnopolska zbiórka publiczna „Ratujemy Pszczoły” zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2019/4187/OR, której organizatorem jest Instytut Kultury i Nauki. Celem naszej zbiórki jest: ochrona środowiska – ochrona zwierząt, w tym szeroko rozumiane działania związane z ratowaniem pszczół.

Poszukujemy wolontariuszy i zachęcamy do współpracy związanej ze zbieraniem środków finansowych (do puszek i skarbon) wszystkie osoby, firmy i instytucje, którym nie jest obojętne zdrowie naszej planety.

W tym roku lato było zbyt gorące i nektar na kwiatach wysychał szybko, często już o godzinie 9 rano pszczoły nie miały co zbierać do swoich gniazd, pojawił się głód i brak zapasów by przetrwać zimę.

Ogłaszamy, że tego samego dnia rusza pierwszy ogólnopolski konkurs dla szkół o nazwie „Ratujemy Pszczoły – bo życie powinno być słodkie…” którego celem jest zebranie cukru jako pokarmu niezbędnego do dokarmiania pszczół jesienią na zimę i wczesną wiosną.

Zasady i regulamin konkursu zostanie udostępniony placówkom oświatowym, które zgłoszą chęć udziału w prowadzonej akcji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie grudnia 2019 roku. Szkoły którym uda się zebrać największą ilość cukru otrzymają Dyplomy i nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Zgłoszenia i kontakt z Koordynatorem Akcji pod nr 795 074 740 lub pszczoly@ratujemy.info